Zawody latawcowe

21 września 2019 r. odbyły się zawody latawcowe inaugurujące II Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. W szranki stanęło 26 uczestników, a jury w składzie: wójt gminy Stanisławów – Kinga Sosińska, dyr. SP w Pustelniku – Lidia Marczak, reprezentantka GOK-u – Katarzyna Trawicka, nauczyciel techniki – Jerzy Sasin oraz ks. proboszcz – Dariusz Dębiński miało nie lada problem, ponieważ uczestnicy przygotowali piękne latawce, które oceniano w dwóch kategoriach: za wygląd i najwyższy lot.

 

W kategorii najładniejszy latawiec pierwsze miejsce zajęła Magdalena Kielczyk, drugie – Aleksandra Kielczyk, a trzecie Alicja Świadek. Z kolei w kategorii najwyższy lot: zwyciężył Krystian Dobosiewicz, tuż za nim znalazła się Aleksandra Kielczyk, a brąz przypadł w udziale Klaudii Dobosiewicz. Wyróżniono również Oliwię Bartyzel, Oliwię Kaim. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i słodkości, a wszyscy obecni tego dnia mogli posmakować przepysznych placków.