Z wizytą w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie

W dniu 28 marca 2017 r. uczniowie Zespołu Szkół w Pustelniku - pod opieką pań Renaty Świętochowskiej–Lejman i Krystyny Czyżewskiej – odwiedzili podopiecznych Schroniska dla bezdomnych zwierząt w Celestynowie.

 

Obecnie w schronisku przebywa 300 psów i 8 kotów. Trafiły tutaj w różny sposób: niektóre zostały przywiezione przez znalazców nie mających warunków do trzymania zwierząt, inne uratowane przez pracowników schroniska w odpowiedzi na alarmy społeczeństwa. Zdarzały się też przypadki oddawania zwierząt przez właściciela. Wszystkie znajdują tu opiekę. Leczone, żywione wracają do zdrowia, po - na ogół - bardzo trudnych przejściach. Każde zwierzę ma szansę trafienia do nowego, życzliwego domu. Te, które nie zostaną przygarnięte, pozostają w schronisku dożywotnio.Obsługę schroniska stanowi zaledwie dwanaście osób, a jest tu ład i porządek. Miło i życzliwie zostaliśmy przyjęci przez dyrektora placówki p. Łukasza Balcera, który oprowadził nas po schronisku oraz opowiedział o przebywających w nim zwierzętach. Otrzymaliśmy podziękowanie za przywiezione dary dla psów i kotów oraz za przekazaną darowiznę w wysokości 700 zł.

Dziękujemy uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie się w akcje prowadzone przez gimnazjalistki pod opieką p. K. Czyżewskiej w ramach projektu edukacyjnego „Noga w łapę – razem idziemy przez świat, czyli o zgodnej egzystencji człowieka i zwierząt” (walentynkowe „słodkie serca”, gofry, walentynkowa paczka dla zwierzaczka). Więcej szczegółów na temat przeprowadzonych przedsięwzięć w czerwcu podczas prezentacji gimnazjalnego projektu edukacyjnego oraz Szkolnego Dnia Ochrony Środowiska.

Informacje na temat schroniska można pozyskać tu: http://www.celestynow.toz.pl/