Warsztaty z papierowikliny i decoupage

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nieważne jest to, co się ma, ale czym się dzieli z innymi".                                                                                                                           Jan Paweł II

W listopadzie 2015 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z papierowikliny i decoupage przeprowadzone przez instruktorki p. Klaudię Smolińską i p. Jolantę Sobocińską.  

 

W dniu 10 listopada br. odbyły się zajęcia dla nauczycieli. Pedagodzy nauczyli się wyplatać z wikliny papierowej pojemniki na długopisy oraz ozdabiać  je,  wykorzystując technikę decoupage. Tydzień później, 18 listopada 2015 r., odbyły się warsztaty dla młodzieży gimnazjalnej. Motywem przewodnim spotkania było Boże Narodzenie. Instruktorki podzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi wykonywania ozdób choinkowych. Gimnazjalistom udało się „wyczarować” przepiękne gwiazdy i choinki oraz zobaczyć, jak można zrobić inne efektowne ozdoby świąteczne z surowców wtórnych.

Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród nauczycieli i uczniów oraz zostały bardzo wysoko ocenione przez uczestników. U prowadzących, niewątpliwie,  rozbudziły chęć dzielenia swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi oraz wzmocniły poczucie własnej wartości. Dla wszystkich była to doskonała terapia fizyczna, psychiczna i społeczna.