Zdobyliśmy Puchar Dyrektora GOK-u

Od 08 do 12 czerwca trwa gminny tydzień sportu. We wtorek 09 czerwca  reprezentacje Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Pustelniku rywalizowały z reprezentacjami szkół stanisławowskich o Puchar Dyrektora GOK-u.

 

Dziewczęta z  gimnazjum pokonały Stanisławów 2:0 w meczu piłki siatkowej. Ich młodsze koleżanki również rozegrały zwycięski pojedynek w popularnej grze w Dwa ognie.

W tym samym czasie na stanisławowskim orliku trwał zacięty mecz piłki nożnej między chłopcami z obydwóch gimnazjum. W ciągu pół godziny spotkania padło aż 9 bramek. Przy stanie meczu 3: 0 dla Stanisławowa miny naszych chłopców nie były najszczęśliwsze, ale wtedy stał się cud… Na trybunach pojawiły się nasze dziewczęta, ogłaszając wszem i wobec swój sukces. Michał Główka oddał celny strzał ze środka boiska, przełamując  w ten sposób złą passę naszych gimnazjalistów. Dwie minuty przed końcem meczu było 4: 4. Ostatnią bramkę strzelił, niestety, zawodnik Stanisławowa.

Nie mniej widowiskowy był mecz chłopców ze szkoły podstawowej. W regulaminowym czasie obie drużyny strzeliły po 3 gole. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne. Ich wynik to 3: 2 dla Stanisławowa.

Podczas wręczania pucharów panowała bardzo ciepła atmosfera. Rywalki i rywale z boiska z uśmiechem na ustach pstrykali sobie słit focie i ściskali nawzajem dłonie.

I chyba o to w sportowej rywalizacji chodzi…