Młodzi głosują

 

30 kwietnia 2015 r. pustelniccy gimnazjaliści wzięli udział w projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej  Młodzi głosują. W jego ramach uczniowie utworzyli szkolną komisję wyborczą, przeprowadzili kampanię informacyjną wśród uczniów i  zorganizowali młodzieżowe wybory prezydenckie.

 

 

 

Był to efektywny sposób na edukację obywatelską i zwiększanie udziału młodych Polaków w życiu publicznym. Dodatkowo uczniowie, organizując w swoich środowiskach działania profrekwencyjne, przyczyniają się do większej aktywności obywatelskiej dorosłych Polaków.

W składzie komisji wyborczej znależli się reprezentanci wszystkich klas gimnazjalnych: Karolina Stworzyjan (kl. I), Weronika Jackiewicz (kl. IIa), Julita Rurka (kl. IIb), Hubert Borucki (kl. III). Całość koordynowana była przez p. dyr. Lidię Marczak.

http://www.ceo.org.pl/pl/mlodzi/news/mlodzi-glosuja-wybory-prezydenckie-2015-rekrutacja-ruszyla