Wyjazd do schroniska

W dniu 06 marca 2015 r. grupa gimnazjalistek pod opieką p. Krystyny Czyżewskiej odwiedziła mieszkańców Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu w Warszawie.

 

Schronisko istnieje od 1953 r. Obecnie przebywa tam około 3000 bezdomnych psów i kotów. Zwierzęta te zostały zgubione lub wyrzucone przez ludzi. Są w różnym wieku oraz kondycji fizycznej i psychicznej. W schronisku mają opiekę i serce wolontariuszy. Czekają na swoją drugą lub kolejną szansę – adopcję.

Podopieczni schroniska zrobili na nas olbrzymie wrażenie, pokochaliśmy ich wszystkich. Zawieźliśmy im podarunki zebrane w naszej placówce: karmę, koce, pluszaki, smycze, kożuszki, śpiwór. Przekazaliśmy również pieniądze (270 zł) zebrane w szkolnej akcji sprzedaży ciasteczek z wróżbami podczas wieczorku andrzejkowego. Chcemy tam wrócić i za rok, i za kolejny - niektórzy jako wolontariusze.

Wyjazd do schroniska oraz przedsięwzięcia poprzedzające (zbiórka darów i pieniędzy) są elementami wdrażanego gimnazjalnego projektu edukacyjnego Edukacja dla ludzi, empatia dla zwierząt – drogą do zgodnej egzystencji.

 

galeria:

http://zspustelnik.stanislawow.pl/galeria1/170-wyjazd-do-schroniska-na-paluchu.html