Zwycięzcy w turnieju tenisowym

W sobotę, 28 marca 13-osobowa grupa uczniów  pod opieką p. R. Gromulskiej udała się do Dębego Wielkiego na Turniej Tenisa Stołowego. W zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników z powiatu mińskiego, Warszawy i Ostrołęki. Reprezentanci naszej szkoły startowali w czterech kategoriach: chłopcy kl. IV- VI, chłopcy  klasy gimnazjalne, dziewczęta szkoła podstawowa i gimnazjum oraz w kategorii open.

 

Po raz kolejny udowodniliśmy, że tenis stołowy to nasz pustelnicki sport narodowy. Karina Szczęsna  zajęła 2., Ewelina Popławska 3, a Weronika Wieczorek  4.miejsce. Na pierwszym stopniu podium stanął Jakub Kacprzyk, który swoją grą zachwycił zawodników i publiczność. Tuż za podium, na 4. miejscu zawody ukończył Dawid Ostrowski.

 Bardzo dobrze radziła sobie Katarzyna Czapska. Wygrywała  mecze i przechodziła do kolejnych rund. Niestety, przegrała pojedynki z koleżankami ze swojej szkoły i to one zajęły miejsca pucharowe.

Na pochwałę zasługuje również postawa najmłodszych uczestników turnieju: Marka Popławskiego i Dawida Wieczorka z klasy IV, którzy debiutowali w rozgrywkach. Wykazali się niezłymi umiejętnościami i wolą sportowej walki, a to pozwala wierzyć, że rośnie kolejne pokolenie pustelnickich  tenisistów i fanów tego sportu.

052 Kopiowanie