Byliśmy w Górach Świętokrzyskich

13-15 maja 2015 r. uczniowie kl. IV-VI byli na wycieczce w Górach Świętokrzyskich. Podczas trzydniowej wyprawy odwiedzili Kielce, Świętą Katarzynę, Hutę Szklaną, Święty Krzyż, Oblęgorek, Samsonów, Zagnańsk i Skarżysko-Kamienną, weszli na Łysicę, obejrzeli Jaskinię Raj i wysłuchali opowieści o niejednej czarownicy, z których słynie Świętokrzyskie. Zdjęcia z wycieczki w galerii.

 

 Wycieczkowicze mieli okazję posmakować górskich wędrówek podczas wejścia na Łysicę i Łysiec, przenieść się w czasie i znaleźć w średniowiecznej osadzie, gdzie czekało na nich spotkanie z kowalem, szewcem, zielarką, tkaczką, garncarzem, snycerzem. Młodzi podróżnicy mogli też obejrzeć ruiny huty Józef w Samsonowie, podziwiać piękno przyrody, w tym m.in. Bartka – uznawanego za najstarszy dąb w Polsce. Był czas na to, by zachwycać się pięknem Jaskini Raj, uczestniczyć  w lekcji patriotyzmu w Ośrodku Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej, obejrzeć z bliska eksponaty militarne w Muzeum Orła Białego, zobaczyć dom Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku oraz powędrować po Kielcach, gdzie była i aleja sławnych ludzi, i pomnik dzika, i Pałac Biskupów Krakowskich, i rezerwat kamieniołom Kadzielnia. Każdy znalazł coś dla siebie, a po całodziennych wędrówkach wszyscy wracali do Cedzyny, bo tam przez trzy dni mieszkali, jedli, spali, uczestniczyli w konkursach, biegali po korytarzach  i śmiali się na całego.

http://zspustelnik.stanislawow.pl/galeria1/195-wycieczka-w-g