Wycieczka klasy I gimn. do Janowa

17 października 2014 r. uczniowie klasy I gimnazjum udali się na wyjazd edukacyjno - integracyjny. W planie wycieczki znalazła się 23 Baza Lotnictwa Taktycznego w Barczącej, gdzie uczniowie w kameralnym muzeum poznali historię polskiego lotnictwa wojskowego oraz dzieje samej jednostki.

Następnie przejechali na Lotnisko Wojskowe w Janowie, gdzie obejrzeli nowoczesny sprzęt lotniczy, znajdujący się na wyposażeniu Wojska Polskiego: myśliwce typu F-16 oraz MiG-29. Drugim punktem wyjazdu była siedziba Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim, gdzie młodzież mogła przyjrzeć się z bliska pracy strażaków, obejrzeć sprzęt oraz samochody strażackie, używane w różnego typu akacjach ratunkowych oraz posłuchać bardzo ciekawych relacji strażaków o ich pracy, która jest służbą niesienia pomocy innym w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.

galeria:

http://zspustelnik.stanislawow.pl/galeria1/160-wycieczka-kl-i-gimn-do-janowa.html