Dzień Edukacji Narodowej

14 października2014 r. w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Najpierw zaprezentowali się podopieczni p. Barbary Florowskiej i p. Lidii Chodowicz, czyli klasy Ia i Ib szkoły podstawoewj. Ich pierwszy wspólny występ zgromadził wielu widzów, w tym głównie rodziców. Nic zatem dziwnego, że emocji było dużo, śpiewu, a zdjęć zrobiono bez liku. Dyrektor Zespołu Szkół w Pustelniku każdego pierwszoklasistę pasowała na ucznia, dotykając lekko ramienia uczniowskiego i wypowiadając magiczne słowa: Pasuję Cię na ucznia Szkoły Podstawowej w Pustelniku.

Nieco później ślubowanie złożyli uczniowie klasy I gimnazjum – nowi wychowankowie p. Katarzyny Olesiewicz. Oni - podobnie jak ich młodsi koledzy - zostali powitani w gronie braci uczniowskiej i obdarowani drobnymi upominkami. Po części oficjalnej rozpoczęła się zabawa taneczna, podczas której można było zintegrować się ze wszystkimi amatorami skocznej muzyki.

Tego dnia nie zabrakło również życzeń dla wszystkich pracowników Zespołu Szkół w Pustelniku, którym życzono niegasnącego zapału, satysfakcji z pracy zawodowej,cie rpliwości i wyrozumiałości, wdzięczności i szacunku wychowanków i wielu sił, by nieść kaganek oświaty.