Finał ogólnopolskiego konkursu na komiks o Janie Karskim

 

22 czerwca 2014 roku pięć uczennic naszego gimnazjum: Weronika Jackiewicz, Julianna Filiks, Dominika Lipiak, Natalia Rozbicka i Dominika Wieczorek pod opieką Renaty Gryz i Katarzyny Trawickiej uczestniczyło w uroczystości wręczenia nagród laureatom XI edycji konkursu Pamięć dla Przyszłości.

Tegoroczny projekt konkursowy polegał na stworzeniu komiksu poświęconego postaci Jana Karskiego – Sprawiedliwego wśród Narodów Świata, w czasie II wojny światowej emisariusza polskiego państwa podziemnego, świadka dokonującej się zagłady Żydów. Na konkurs wpłynęło łącznie 60 prac z całej Polski. Pracy zespołu z Pustelnika jury złożone z przedstawicieli Stowarzyszenia Dzieci Holocaustu, Muzeum Historii Żydów Polskich, Muzeum Historii Polski, Żydowskiego Instytutu Historycznego oraz Ośrodka Rozwoju Edukacji przyznało I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Główną nagrodą dla szkoły był projektor multimedialny, zaś uczestniczki projektu otrzymały gadżety i książki związane z tematyką żydowską.

 

Sukces ten jest tym większy, że jest drugą z rzędu wygraną naszej szkoły w tego rodzaju rywalizacji.

 

R.G.