Żywa lekcja historii

Dnia 13 maja 2014 roku uczniowie klas IV – VI oraz klas gimnazjalnych Zespołu Szkół w Pustelniku uczestniczyli w żywej lekcji historii zatytułowanej „Rzymskie imperium i tradycje antyku” przygotowanej przez Grupę Artystyczną Rekonstrukto.

 

 

Grupa Rekonstrukto spragnionym wiedzy odkrywcom przybliżyła dawne dzieje antycznego Rzymu podczas pokazu historycznego z domieszką humoru i trwogi.

Historia rozpoczęła się u zarania dziejów, a zakończyła w późnym średniowieczu. Nie zabrakło dzielnych wojowników, bohaterskich bitew, a dla mniej walecznych stosownych tortur i kar.

Dzielni Rzymianie podzielili się z pustelnicką bracią bardzo ciekawą wiedzą o pradawnym Rzymie, jego kulturze, potędze i majestacie, podbojach i upadku.

Dziatwa i młodzież dostąpili również zaszczytu obejrzenia, dotknięcia i wdziania na siebie ekwipunku starożytnego legionisty. Ci najwytrwalsi i najsilniejsi mogli spróbować swych sił i męstwa w walkach gladiatorów.

Zebrani poznali także podstawowe zasady prawa rzymskiego, podziału społeczeństwa antycznego Rzymu, oraz osiągnięcia cywilizacyjne Rzymian i ich znaczenie dla współczesnego świata.

Żywa lekcja historii na długo zapadła w naszą pamięć, szczególnie tym, którzy zasłużenie (nie będziemy zdradzać za co) dostąpili zaszczytu dotknięcia pręgierza i dyb.